Bize Ulaşmak İçin


+90 (216) 478 21 22
+90 (532) 417 17 75
info@estekbb.com
Soru&Cevap

BURUN AMELİYATININ ÖNEMİ

Her konuda olduğu gibi burun estetiği konusunda da ameliyat öncesi planlama son derece önemlidir. Yapacağınız bir yemek gibi düşünün bunu elinizde bir tarif varsa yada planınızı iyi yaptıysanız, malzemelerinizi baştan hazırladınız ise hem süreyi kısaltırsınız hemde elde edeceğiniz sonuç konusunda çok daha başarılı olursunuz. Aynı şekilde burun ameliyatı öncesinde yüzün şekli, ifadesi, hastanın bakışları, kaşlardan gelen çizgilerin buruna nasıl iletildiği, gölgelenmeler, ufak tefek ışık kırılmaları, bunların hepsinin cerrah taradfından bu işi yapacak olan doktor tarafından baştan algılanması ve önemsenmesi gerekmektedir.

Aslında ameliyatta harcadığımız sürenin çok daha önemlisini ameliyat öncesinde bu hazırlık için harcamak zorundayız ve bir tasarım oluşturmak zorundayız bunuda hastamız ile birlikte yapmak zorundayız.

Burada en önemli konu doktor tarafından yapılacak olan işin hasta tarafından doğru algılanıp algılanmadığı yada hastanın isteklerinin doktor tarafından gerçekten anlaşılıp anlaşılmadığını belirlenmesidir. Yani ameliyat öncesi görüşmelerimizde hastamızı dinleyip ne istediğini anlayıp ve isteklerinin gerçekçi olup olmadığını algılamalıyız. Bizde hekim olarak hastamıza neler yapılabileceğini ve bizim  neler yapmak istediğimizi çok net bir şekilde anlatmak durumundayız.