Bize Ulaşmak İçin


+90 (216) 478 21 22
+90 (532) 417 17 75
info@estekbb.com
Soru&Cevap

BURUN TİPLERİ

Büyük Burun

Yüze oranla geniş ve yan profilden bakıldığında olması gerekenden daha büyük burun tipleridir. Bu tip burun şekilleri burun estetiği ameliyatı ile yüzün şekil ve uzunluğuna uygun daha uyumlu, kibar, daha küçük, doğal ve fonksiyonel burun haline getirilmektedir.

Uzun Burun

Tüm burunu ya da sadece burun ucunu kapsayan şekilde fazla çıkık şeklinde duran burun tipleridir. Bu tip burun şekilleri burun estetiği ameliyatı ile çene ucuna orantılı bir şekilde estetik ve fonksiyonel bir burun haline getirilmektedir.

Kısa Burun

Özellikle yan profilden kendini belli eden burun kemiklerinin ve burun yapısının kısa ve küçük olması sonucu oluşan burun tipleridir. Bu tip burun şekilleri burun yapısına uygun ve burunu uzatmaya yönelik burun estetiği operasyonları ile estetik ve fonksiyonel bir burun haline getirilmektedir.

Çıkık Burun

Öne doğru aşırı çıkık olan ve fazlasıyla görülen burun tipleridir. Bu tip burun şekilleri burun estetiği operasyonları ile kolaylıkla daha küçük ve yüz ile orantılı bir hale getirilmektedir.

Sarkık Burun

Kıkırdak desteğinin az oluşması sonucu olması gerektiğinden daha aşağıda ve konuşmayı nefes alıp vermeyi etkileyen burun tıkanıklığına yol açan burun tipleridir. Özellikle sağlık açısından estetik ve fonksiyonel burun ameliyatları gerektiren bir durumdur.

Kemerli Burun

Burun sırtında yan profilden bakıldığında burunu ikiye bölen bir görünüm veren burun tipleridir ve ülkemizde sık görülmektedir. Bu tip burun şekilleri burun kemerinin düzleştirilmesi sonucu sağlıklı ve estetik bir görünümü kavuşmaktadır.

Aşırı Kalkık Burun

Daha önceden burun estetiği ameliyatı olmuş aşırı kaldırılmış ve burun sırtı aşırı oyulmuş hastalarda görülen burun tipleridir. Bu tip burunlar kötü bir görüntünün yanında sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Bu tip burun şekilleri burun yan duvarlarını ve burun sırtını güçlendirmeye yönelik burun estetiği operasyonları ile yüz ile uyumlu ve sağlıklı bir burun haline getirilmektedir.

Eğri Burun

Önden bakıldığında sağa ve sola doğru , C ya da ters C, S yada ters S şeklinde burunun orta hattında açı oluşturan burun tipleridir. Özellikle nefes yolunun açılması için hem fonksiyonel hem de estetik burun ameliyatları bu burun tipleri için gerekmektedir.