Bize Ulaşmak İçin


+90 (216) 478 21 22
+90 (532) 417 17 75
info@estekbb.com
Soru&Cevap

BURUN ESTETİĞİ

BURUN AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Estetik ameliyatlarından en yaygın yapılanları arasında sayılan burun estetiği ameliyatları bazen kişilerin kendi istekleri ve tercihleri doğrultusunda güzellik amacıyla bazen de sağlık sorunları nedeniyle mecburiyetten dolayı yapılmaktadır.  Korkulacak herhangi bir tarafı olmamasına rağmen yine de yeterince bilgi sahibi olunmadığında da burun ameliyatları hastaları korkutabilmektedir. Burun ameliyatları estetik uzmanları tarafından ya da kulak burun boğaz (kbb)uzmanları tarafından da uygulanabilmektedir. İsteğe bağlı gerçekleştirilebilecek ameliyatların olası nedenleri arasında burun ucunun düşük veya kalkık olması, burun sırtının kemikli olması, burunda eğrilik veya çökmeler bulunması ile burnun geniş olması gibi etkenler sayılabilir. Sağlık problemleri nedeniyle mecburiyetten dolayı gerçekleştirilecek ameliyatlarda ise burunda et olması, burun içindeki kemiklerde problem olması, bu ve bunlar gibi nedenlerle düzgün nefes alınamıyor oluşu gösterilebilir. Burun estetikleri genellikle 1-4 saat arasında gerçekleştirilir. Bu ameliyatlarda uygulanan iki temel cerrahi yöntemi vardır. Bunlar açık yöntem ve kapalı yöntemlerdir. Kapalı yöntem genellikle burun içindeki kemiklerin kırılmasının gerekmediği ve de problemin ufak olduğu ameliyatlarda tercih edilir. Bu yöntemde kesme ve dikiş işlemleri burnun içinden yapılmaktadır ve bu yüzden iz kalma gibi bir tehlikesi yoktur. Açık yöntem ise günümüzde yaygınlaşmış yeni bir yöntem çeşididir. Uzmanlar bu yöntemi, daha büyük problemli ameliyatlarındaveya daha önce estetikoperasyonu geçirmiş hastaların ikinci ameliyatlarında tercih etmektedirler.  Burun sırtına herhangi bir işlem yapılmadığı sürece ameliyatlarda lokal anestezi tercih edilmektedir.

Burun estetiklerinde ameliyatın başarılı geçip geçmemesi büyük oranda doktorun uzmanlığı ve de profesyonelliğiyle yakından ilişkilidir. İşinde uzman olan bir doktora gidildiğinde hiçbir şekilde hastanın ameliyattan memnun kalmaması mümkün değildir. Ameliyatı en iyi şekilde gerçekleştirmiş olan uzman ameliyat sonrası dikkat edilecek noktaları da eksiksiz bir hastaya hatırlatacaktır.

Burun Estetiği

 

BURUN ESTETİĞİ SONRASI YAPILMASI GEREKENLER

Burun estetiği sonrası yapılmsası gerekenler de hem yapılan ameliyatın daha başarılı bitirlimiş olmasını sağlar hem de sonrasında oluşabilecek sağlık sorunlarının giderilmesine yardımcı olur. Bu nedenle de dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikle bir estetik ameliyatları da diğer ameliyatlar gibi dikkatli olunması gereken durumlardandır. Hastanın yemesi, içmesi ve hava koşulları gibi durumlara karşı önlem alınması gerekmektedir. Burun estetiğin sonrası yapılması gerekenler arasında öncelikle hava şartlarına dikkatli olunması gerektiği bulunmaktadır. Soğuk bu durumda etkileyici bir faktör olacağı için ameliyat bölgesinin soğuk havadan korunması gerekir. Soğuk su teması da bu anlamda dikkat edilmesi gerekir.

Burun esteği sonrasında yenilen yiyeceklerin çok sıcak ya da çok soğuk olmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra ilk sargı dönemlerinde de yara izlerine dokunulmaması ve doktorunuzun önerdiği ilaç ya da benzeri tavsiyelerin de uygulanması gerekmektedir. Estetik ameliyatları gözle görünecek şekilde olduğnda morluk ya da şişkilkler de insanları korukutabilmektedir. Bu durum geçici olduğu için müdahale edilmemesi gerekir. Ancak uzun süreli morluk ya da şişliklerde doktora başvurmak da gerekmektedir.

 

Burun ameliyatı yapılması gereken durumlar sadece estetik amaçlı değildir. Yapılan ameliyat eğer nefes alıp vermeye zorlaştırıyorsa ya da yüksek derece ağrı ya da sızlama varsa doktor kontrolü yapılması gerekir. Kişinin kendi başına uygulama yapması kalıcı hasara sebep olabilmektedir. 

 

Burun Estetiği

 

ESTETİK AMELİYATLARINDA ZORUNLU HALE GELEN KURALLAR

Günümüzde gelişen teknoloji ve de plastik cerrahi sayesinde artık hemen hemen her kimse memnun olmadığı yönlerini estetik ameliyatlarıyla düzeltebilmektedir. Bunlar arasında en yaygın olanları burun ameliyatları, yağ aldırma operasyonları gibi bazı cerrahi ameliyatlar gösterilebilir. Bu ameliyatlar kişilerin memnuniyetsizlikleri sonucunda yapılacağı gibi bazen de çeşitli sağlık problemleri nedeniyle mecburiyetten dolayı da yapılabilmektedir. Örneğin burun ameliyatı sebepleri arasında kişilerin burunlarının genişliğinden / darlığından şikayetçi olmaları ya da burunlarını kaldırmak / indirmek istemeleri gibi nedenler sayılabilirken aynı zamanda kişilerin burun kemiklerindeki problemler nedeniyle rahat nefes alamamaları da bu ameliyat nedenleri arasında gösterilebilir.

                Estetik ameliyatlarının başarılı geçmesi ve de sonucun zaman içinde bozulmaması elbette mümkündür. Bunu sağlamak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Örneğin kişiler bu operasyonları yaptırmaya karar verdiklerinde mutlaka iyi bir doktora gitmelidirler. Bu operasyonlarda doktorun ne kadar iyi olduğu ve de ne kadar tecrübeli olduğu büyük bir önem teşkil etmektedir. Estetik operasyon neredeyse tamamen doktorun el becerisine bağlıdır desek pek de yanlış bir cümle olmaz. Bu nedenle doktorun iyi oluşu operasyonun iyi geçmesi ve de iyi sonuçlar alınması anlamına gelir.

                Kendinden emin olmayan doktor bilmediği ya da kendisine tam olarak güvenmediği ameliyatlara girmemelidir. Aksi halde bu, hastanın memnuniyetsizliğine ve de daha sonra ikinci bir ameliyat geçirmesine neden olacaktır. Özellikle daha önce bu operasyonları geçirmiş kişilerin ikinci ameliyatlarında çok daha dikkatli olunması gerekmektedir. Hastalar ise ameliyattan sonra doktorun dediklerine harfiyen uymalıdır çünkü ameliyat sonrası ilk birkaç ay çok önemlidir. Doktorun söylediklerine uyulmadığı takdirde yapılan düzeltmeler bozulabildiğinden bunu engellemek, ancak hastanın gerekli kurallara tamamen uymasıyla mümkündür.

 

Estetik Ameliyatları

 

Kaliteli Estetik Yaptırmanın Faydaları.

Kaliteli estetik yaptırmanın faydaları günümüzde çok önemli yer tutmaktadır. Estetik güzellik ve güzelliğe verilen bir değer olarak görülmektedir. Güzel görülebilecek her şeyde estetiklik önemini kaybetmemektedir. Genellikle insanlar güzel görünmek için ya da değişiklik olsun diye vücutlarının bazı bölgelerinde estetik yaptırmaktadır. Özellikle bayanların çok yaptırdığı bu ameliyatlar işin uzmanları tarafından yapılmaktadır. Hem sağlık açısından hem de kaliteli olması bakımından vücutta yapılan bu değişiklikler çok önemli olmaktadır.

İnsan sağlığını tehlikeye atacak ameliyatlardan kaçınmak gerekmektedir. Bu ameliyatların sonucunda insan hayatını da kaybede bilmektedir. Güzellik için estetik yaptıran bayanlar bu konuda uzman olan hekimleri seçmektedir. Güzellik için vücudun bazı bölgelerinde yapılan bu operasyonlarda hijyen çok önemli yer tutmaktadır. Steril ortamlarda yapılmalı ve insan sağlığını tehlikeye atacak şartlardan kaçınılmalıdır. Günümüz koşullarında bazı erkeklerde estetik ameliyatlar yaptırmaktadır. Gerek güzel görünmek amaçlı gerekse vücudun bazı yerlerinde oluşan derin izlerin kaybolması için yaptırılmaktadır. Güzellik için yapılan bazı ameliyatlar burun, karın ve bel bölgeleri dudak, kulak, saç ekme işlemi de bunlardan bazıları olmaktadır. Tüm bu operasyonlarda işin uzmanı ve kaliteli estetik yapılması insanların hayatında çok önemli yer almaktadır.

Güzellik uğruna yapılan bu operasyonlar hekimlerin çok titiz çalıştıkları ortamlarda yapılmaktadır. İnsanların sağlığını tehlikeye atmadan başarılı operasyonlar yapılabilmektedir. Güzellik uğruna insan sağlığı tehlikeye atılmamalı ve kaliteli ameliyat yapılarak insanlar mutlu edilmelidir. Bu konuda işin uzmanı olan doktorları tercih etmek gerekmektedir.

 

Burun Estetiği 

 

Burun Estetiği Öncesinde Ve Sonrasında Yapılması Gerekenler.

İnsanlar estetik yaptımadan önce doktoruna danışması gerekmektedir.  Ameliyat öncesi ve sonrasında yaşayacakları hakkında gereken bilgileri doktorundan almalıdır. Estetik ameliyat olmadan önce kişilerin sağlık problemi olup olmadığı kontrol edilmelidir. Burun estetiği için sağlık koşullarının uygun olup olmadığı araştırılmalı ve gereken tahliller yapılmalıdır. Ameliyat olacak kişilerin başka hastalıkları için kullanmış oldukları ilaçlar operasyondan önce kesilmelidir. Doktor tavsiye edene kadarda kullanılmamalıdır. Sigara kullanan hastalarda ise burun ameliyatı olmadan en az 10 gün önce sigara kullanımını bırakmalıdırlar.

Burun estetiği öncesinde hastalarda başka hastalıklar varsa tekrar tahlilleri istenmelidir. İnsan sağlığını tehlikeye atacak durumlardan kaçınılması gerekmektedir.  Ameliyatı yapacak olan doktorunuza tansiyon ya da şeker probleminiz varsa bu konuda gereken bilgiler verilmelidir. Burun estetiğinden sonra yapılması gerekenler çok önemlidir.  Hasta burnu darbelerden korumalıdır. Göz altında oluşan morluklardan endişe etmemeli  morluklar ve şişlikler zamanla geçemektedir. Bu morluklar için en az 2 veya 3 gün buz kopleksi yüze uygulanmalıdır. Ameliyat sonrasında oluşacak ağrılar için doktorunuzun tavsiye etmiş olduğu ağrı kesiciler kullanılmalıdır. Burun ameliyatı olmuş bir  hasta gözlük kullanıyor ise 3 ila 4 hafta sonrasında gözlük takabilmektedir. Burun estetiği olmuş bir kişi burnu darde alacak etkinliklerden sakınmalıdır. Ufak bir dokunuş dahi çok ağrı verebilmektedir. Hastanın fazla şikayeti olduğu takdirde en kısa azmanda hekime başvurması gerekmektedir.  

Burun Estetiği

 

ESTETİK AMELİYATI FİYATLARI NELERDİR?

Kişilerin vücutlarındaki memnun olmadıkları pürüzleri gidermek ya da çeşitli sağlık sorunları nedeniyle geçirdikleri ameliyatlar estetik ameliyatları olarak anılmaktadır. Bu ameliyatlar arasında burun ameliyatları, kaş kaldırma indirme gibi yüz ameliyatları, yağ aldırma ameliyatları, dudak ameliyatları, göğüs ameliyatları veya elmacık kemiği ameliyatları gösterilebilir. Örneğin bir kişi kaşının şeklini beğenmeyip daha kalkık olmasını istediğinden ameliyat olmayı tercih ediyorsa bu kişinin kendi isteğiyle yaptırdığı bir operasyondur. Fakat burun kemiklerinin eğri oluşu nedeniyle nefes almakta güçlük yaşıyorsa da bu, sağlık problemlerinden ötürü mecburi bir ameliyattır.

                Birçok kişi tarafından lüks bir masraf gibi görülse de aslında problem kişinin psikolojisini etkiliyorsa, gerekli bir operasyondur. Peki bu operasyonlar gerçekten de lüks denecek bir maddiyat mı gerektirmektedirler? Estetik ameliyatların fiyatları, operasyonun çeşidine, ne kadar zor olduğuna ve de ameliyatın yapılacağı il ile cerrahi merkeze veya hastaneye göre değişmektedir. Fakat elbette ortalama bir piyasa fiyatı bulabilmek mümkündür. Bu fiyatların çok altında fiyatlar sunan yerlere hastalar dikkat etmelidir. Çünkü estetik ameliyatı yapan merkezlerin sunduğu fiyatlar doğrudan verdikleri hizmetler ve de kullandıkları malzemelerle yakından alakalıdır.

                Bu operasyonlarda kullanılan malzemelerin kalitesi son derece önemlidir. Bu nedenle de hastaların, aşırı ucuz fiyatlar sunan merkezlerden kaçınması oldukça mantıklı olacaktır. Fakat bir başka önemli nokta da şudur. Sırf kaliteli oldukları imajını vermek adına fiyatlarını boş yere yükselten merkezler ile gerçekten kaliteli bir hizmet sunan merkezler birbirinden iyi ayırt edilmelidir. Örneğin yüz ameliyatları çeşidine göre değişmekle birlikte yaklaşık 1000- 2000 tl arasında, burun ameliyatları 2000- 3000 tl arasında, göğüs ameliyatları 2500- 4000 tl arasında, karın ve kalça ameliyatları ise 1500- 4000 tl arasında değişmektedir. 

Estetik Ameliyatları

 

PLASTİK CERRAHİ ALANINDA EN SIK GERÇEKLEŞİRİLEN AMELİYATLAR

Plastik cerrahi, kişilerin vücutlarıyla ilgili şikâyetçi oldukları detayları değiştirmek ve düzeltmek ya da çeşitli sağlık sorunlarını tedavi etmek amacıyla genellikle organların görünümüyle alakalı olan ameliyatları kapsar. Plastik cerrahinin özelleşmiş bir dalı olan estetik cerrahi daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu operasyonlar çok çeşitli türdeki ameliyatları kapsamaktadır. Örneğin kaş kaldırma, kaş indirme, elmacık kemiği belirginleştirme, dudak ameliyatları, burun ameliyatları (genişletme, indirme, kaldırma gibi) gibi yüz ameliyatlarının yanı sıra, karın ve kalçada yağ aldırma, kalça şeklini değiştirme ameliyatları, yüz gerdirme, alın gerdirme, göğüs ameliyatları (büyütme, küçültme, kaldırma gibi) da estetik ameliyatları arasında sayılabilir.

                Bu ameliyatlar arasında en yaygın olarak yapılanı cinsiyet farkı olmaksızın burun ameliyatlarıdır. Bu demektir ki hem erkekler hem de kadınlar arasında estetik gürünüm amacıyla ya da sağlık sorunları nedeniyle en çok uygulanan ameliyat çeşidi burun operasyonlarıdır. Burun operasyonları, burun daraltma, kaldırma, indirme, burun kemiğini düzeltme gibi ameliyatları kapsamaktadır. Bazı estetik cerrahisi ameliyatlarındaysa cinsiyet farkı görülmektedir. Bazı operasyon yalnızca ya da çoğunlukla bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Estetik ameliyatlarının kadınlar tarafından daha fazla tercih edildiği genel itibariyle doğru olsa da bu erkeklerin hiç tercih etmediği anlamına gelmez. Az önce bahsedildiği gibi burun ameliyatları hem erkekler hem de kadınlar arasında en çok gerçekleştirilen ameliyat çeşididir.

                Burun ameliyatlarının yanı sıra ülkemizde sıklıkla gerçekleştirilen diğer estetik ameliyat çeşitleriyse şöyledir: Göğüs operasyonları (büyültme, küçültme ve kaldırma), yüz operasyonları (özellikle göz kapağı operasyonları), yağ aldırma operasyonları, yüz gerdirme ve gençleştirme operasyonları ve de kulak kepçesi düzeltme operasyonlarıdır. Bu ameliyatlar için genellikle 18 yaş sınırı aranmasına rağmen kulak kepçesi ameliyatları çocuklara da yapılabilmesi itibariyle diğerlerinden farklıdır.

 

Burun Ameliyatı

 

Sinüzit Olan Biri Mutlaka Ameliyat Olmak Zorunda mıdır?

Sinüzit bir çeşit hastalık olmakla birlikte insan sağlığında önemli rol almaktadır. İnsanların bu hastalığa yakalanması sonucunda burundan nefes almasını zorlaştıran bir hastalıktır. Sinüslerin tıkanması halinde insanlarda bağ ağrısı, yüz ağrısı ve nefes almama gibi problemler ortaya çıkmaktadır. Doğal olarak bu sorunlar olduğu için insanlara çok fazla rahatsızlık verebilmektedir. Bu durumda doktor tavsiyesine ihtiyaç duyulur ve bir doktora başvurulmalıdır. Doktor uygun görürse sinüzit ameliyatı gerçekleşmektedir. Cerrahi müdahale olup olmadığına ancak doktor karar verebilmektedir. Hastanın gereken tahlilleri ve çekilen tomografi sonucunda hastaya ameliyatın gerekli olup olmadığına doktor karar verebilir.

Sinüzit ameliyatları gerek duyulmadıkça alternatif tedaviler ile de tedavi edilebilmektedir. Bu gibi hastalara önce ilaç tedavisi uygulanmakta şayet hastalık hala devam ediyor ise ona göre burun ameliyatına karar verilebilir. Burunda enfeksiyon oluşmuş ise ameliyat ile kapalı olan sinüs yolları açılarak temizlenmektedir. Bu durumda yapılan sinüzit ameliyatı ile de hasta rahatlamış olmaktadır. Sinüzit ameliyatlarında hasta o gün taburcu edilmektedir. Her sinüzit hastasının ameliyat olacak diye bir kaidesi yoktur. Sadece doktorun ön gördüğü durumlardaki hastalara burun ameliyatı uygulanmaktadır. Hastaların alternatif tedaviler ile de tedavi olmaları mümkün olabilmektedir. Her sinüzit hastasının mutlaka ameliyat olması şart değildir. Gerekli görülmesi bakımından burun ameliyatı gerçekleşmektedir. Yapılan ameliyat sonrası hasta 4,5 gün içerisinde normal hayatına devam etmektedir. 

 

Burun Ameliyatı

Sinüzit Nedir?

Sinüzit bir çeşit hastalıktır. İnsanların burun boşluklarındaki kemiklerin arasındaki hava boşluklarından oluşmaktadır. Burnun içyapısında oluşan bu kemiklerin hava boşluklarına sinüzit denilmektedir. İnsanların burundan nefes almasını sağlamaktadır. Burun boşluklarından alınan nefesin nezle gibi hastalıklarda mikrop kapması halinde sinüsler tıkanır ve iltihaplanma olayı başlamaktadır.  Bu durumda virüs ya da bakterilerin hastalığa yol açması insanların burundan nefes almasını zorlaştırmaktadır.

Hastalığın kronik hale gelmesi insanların yaşamlarını da zorlaştırmaktadır. Kronik bir hal alan sinüsler burun tıkanıklığı, baş ağrısı, kötü ağız kokusu gibi durumlar yaratabilmektedir. Bazı insanlarda bazen kuru öksürük, geniz akıntısı ve hafif ateşlenmeler de olabilmektedir.  Burundaki sinüslerin tıkanması çoğu insanı rahatsız edebilecek boyutta olmaktadır. Sinüzit kronikleştiği zaman tekrar eden bir hastalıktır. Tedavisi için ilk önce hastanın şikayetleri göz önünde bulundurulmakta ve filmleri çekilmektedir. Sinüzitin ilaç ve ameliyat ile tedavisi yapılabilmektedir. Hastalıktan korunabilmek için alerjik durumları olan hastaların tedavilerini aksatmamaları gerekmektedir. Kışın soğuk havalarda kendilerini korumaları ve bu hastalığa yakalanmamaları için gereken tedavilerin yapılması şarttır. Genellikle akut sinüzitlerde burun damlası ve antibiyotikler ile tedavisi yapılmaktadır. Ameliyat ile de sinüs ağızlarının açılıp temizlenmesi tedavi yollarından biridir. Bazı insanlarda şiddetli baş ağrısı ve geniz akıntısı ile başlamaktadır. Erken teşhis ile gereken tedavi uygulandığı takdirde baş ağrısı ve diğer şikâyetlerde ortadan kalkmış olmaktadır. En önemli konu insanların kendilerini soğuktan korumaları gerekmektedir.

 

Burun Ameliyatı

Burun Estetiğinin Yaşı Kaç Olmalıdır

Burun estetiği yapılacak olan kişilerde yaş sınırlaması belirlenmiştir. Genellikle erkek ve bayanların yaş sınırlanması belirlenmiş olup o yaşta ameliyatlar uygulanmaktadır. Bayanlar için 17 yaşın uygun olması erkeklerde ise 18 yaşı aralığı göz önünde bulundurulmaktadır. İnsanların ergenlik çagını tamamlaması burun estetiği ameliyatlarında için çok önemli olmaktadır. Ergenlik çagını tamamlamadan yapılan ameliyatlar sonrasında kemiklerde sorun çıkabilmektedir. Bu yüzden belirlenen yaş ağırlığı çok önemlidir.

Burun estetiği ergenlik çagını tamamlamadan yapılmışsa burunda eğrilen kemikler ve kıkırdakların oluşması görülebilmektedir. Bazı gençler ergenliğini tamamlamadan hemen estetik ameliyatlara aceleci karar vermektedir. Bu kararları ileriki yaşlarda değişik problamlerle karşılaşmalarına neden olabilir. Bu yüzden insanlar burun estetiği konusunda karar verirlerken iyi düşünmelidirler. İleride problem yaşamamaları için yaş aralığını göz önünde bulundurarak dikkatli karar vermelidirler.

Ergenlik çagına dikkat edildiği kadar üst yaş sınırınada dikkat edilmelidir. İleriki yaşlarda burun estetiği yaptıracak  kişilerin estetik yaptırmaları konusunda sağlıklarını tehlikeye atacak durumlardan kaçınmaları gerekmektedir. Ameliyat öncesi ve sonrası uygun koşulların sağlanması gerekir. Fiziksel yapısı ve kemiklerin yapısının burun estetiği için uygun olması gerekmektedir.  Bunu dışında da burun estetiği yapılması gerken sağlık sorunlarında da ameliyatın geçiktirilmeden yapılması gerekir. Estetik yaptıracak kişilerin ilk önce sağlık durumlarını tehlikeye atmaları önemli olmalıdır. Güzel görünmek için hayatlarını karartacak kararlar vermemelidirler.  Estetiğin ilk amacı görsellik değil sağlık olmalıdır. 

 

Burun Ameliyatı

Burun Estetiğinin Yaş Aralığı Kaç Olmalıdır.

Burun estetiği yapılacak olan kişilerde yaş sınırlaması belirlenmiştir. Genellikle erkek ve bayanların yaş sınırlanması belirlenmiş olup o yaşta ameliyatlar uygulanmaktadır. Bayanlar için 17 yaşın uygun olması erkeklerde ise 18 yaşı aralığı göz önünde bulundurulmaktadır. İnsanların ergenlik çagını tamamlaması burun estetiği ameliyatlarında için çok önemli olmaktadır. Ergenlik çagını tamamlamadan yapılan ameliyatlar sonrasında kemiklerde sorun çıkabilmektedir. Bu yüzden belirlenen yaş ağırlığı çok önemlidir.

Burun estetiği ergenlik çagını tamamlamadan yapılmışsa burunda eğrilen kemikler ve kıkırdakların oluşması görülebilmektedir. Bazı gençler ergenliğini tamamlamadan hemen estetik ameliyatlara aceleci karar vermektedir. Bu kararları ileriki yaşlarda değişik problamlerle karşılaşmalarına neden olabilir. Bu yüzden insanlar burun estetiği konusunda karar verirlerken iyi düşünmelidirler. İleride problem yaşamamaları için yaş aralığını göz önünde bulundurarak dikkatli karar vermelidirler.

Ergenlik çagına dikkat edildiği kadar üst yaş sınırınada dikkat edilmelidir. İleriki yaşlarda burun estetiği yaptıracak  kişilerin estetik yaptırmaları konusunda sağlıklarını tehlikeye atacak durumlardan kaçınmaları gerekmektedir. Ameliyat öncesi ve sonrası uygun koşulların sağlanması gerekir. Fiziksel yapısı ve kemiklerin yapısının burun estetiği için uygun olması gerekmektedir.  Bunu dışında da burun estetiği yapılması gerken sağlık sorunlarında da ameliyatın geçiktirilmeden yapılması gerekir. Estetik yaptıracak kişilerin ilk önce sağlık durumlarını tehlikeye atmaları önemli olmalıdır. Güzel görünmek için hayatlarını karartacak kararlar vermemelidirler.  Estetiğin ilk amacı görsellik değil sağlık olmalıdır. 

 

Burun Estetiği

İdeal Burun Nasıl Olmalıdır.

İdeal burun insanların yüz simasını güzel gösterebilecek ölçüde olmalıdır. Bazı insanlar sadece zevk olsun diye estetik ameliyat yaptırmaktadır.  Burun insanların nefes almasına yardımcı olan bir organdır. İnsanlar estetik yaptırırken bu konuyu göz ardı etmemelidir. Herkes güzel bir burun şekline sahip olmak ister fakat fiziksel olarak güzellik sağlıktan sonra gelmelidir. İdeal buruna sahip olmak isteyenler önce sağlık problemlerini kontrol ettirmeli sonra estetik ameliyata karar vermelidir. Bu konuda birçok uzman doktor bulunmaktadır. İnsanların yüz şekline uygun olabilecek ideal burun için gereken testleri yaparak uygun burun estetiğinin ameliyatına karar vermektedir.

Yapılacak olan cerrahi müdahalede herkesin burun şekli farklı olabilmektedir.  Kişinin yüz şekline göre ideal burun uygulanabilmektedir. Gelişi güzel burun estetiği yapılmamalıdır. Burnun uzantıları çene ile orantılı olmalıdır. Çene, göz, alın ve dudak uzantıları ölçülerek ideal burnun uygulanması yapılmaktadır. İnsanlarda değişik yüz şekilleri vardır. Bunlar arasında uzun yüz, yuvarlak yüz şekillerinde uygulanması gereken ideal burun şekli ölçülerle belirlenmektedir.

Alınan ölçülere göre burun estetiği yapılabilmektedir. Her yüze aynı burunun uygulanması mümkün olmamaktadır. Değişik açılardan burnun güzel görünmesi ancak yüz şekline uygun seçilen burun tipi ile mümkün olmaktadır. Doktorlar bu konuda hastalara gereken açıklamaları yaparak hastayı aydınlatmaktadır. Hastanın beğenmiş olduğu burun şekli kendi yüz şekline uygun olmaya bilir. Bu konuda hastalar doktorun tavsiyesini göz ardı etmemelidir. 

 

Burun Estetiği

Burun Estetiği Ameliyatında En Önemli Yenilikler.

İnsanların yüz şekline göre burun ameliyatları yapılmaktadır. Yüzün estetik görünümüne göre uygulanan ameliyatlar uzman doktorlar tarafından sağlıklı bir şekilde yapılır. Burun şeklinin bozuk olması nedeni ile bazı kişiler estetik ameliyat yaptırmaktadır. Yüz şekline göre uygun olan profil seçilerek ameliyatlar gerçekleştirilmektedir. Uzman doktorlar tarafından uygulanan bu ameliyatlar başarılı operasyonlar ile gerçekleştirilmektedir. Günümüzde artık çok ağrılı ameliyatlar yapılmamaktadır. Hastaları rahatlattıracak derecedeki  yeni yöntemler ile uygulanmaktadır.

 

Burun ameliyatlarını gerçekleştirebilmek için önce hastanın yüz simasına uygun olan bir burun tipi seçilmektedir. Estetik burunlardaki yenilikler insanlara bir çok seçenekler sunmaktadır. Yapılan ameliyat estetiği ile burnun yüzde bir bütünlük sağlaması çok önemli olmaktadır. Farklı açılardan güzel görünmesi için en uygun yüz profiline gidebilecek burun şekli seçilmektedir. Yenilikler arasında mini burun, foksiyonelburun, soft burun, cinsiyeteuygun burun ve profiloplasti gibi yenilikler burun estetiğinin yenilikleri arasında bulunmaktadır. Günümüzde fazla ağrı ve sancı olmadan yapılabilecek bu ameliyatlar ile insanlar kokmadan estetik yaptırabilmektedir. Estetik ameliyatlarda yeni yöntemler uygulanarak hastalar memnun edilmektedir. Bazı kişiler burunlarının yapısından hoşlanmadığı için estetik burun ameliyatıda yaptırmaktadır. Darbe almış olan bazı burunlarda da zorunlu estetik yapılmaktadır. Kemik çıkıntısı olan burunlar bu ameliyatlara dahil olmaktadır. Kısacası burun estetiği hem güzel görünmek hemde biçimsiz duran burun şekillerinin ameliyatlar ile düzeltilmesi mümkün olabilmektedir. Bu ameliyatlar uzman doktorlar tarafından uygulanmaktadır.  

 

Burun Estetiği