Bize Ulaşmak İçin


+90 (216) 478 21 22
+90 (532) 417 17 75
info@estekbb.com
Soru&Cevap

BALON SİNOPLASTİ

Balloon Sinuplasty teknolojisi, sinüzit rahatsızlığı çeken hastalar için FDA'nın onayladığı, endoskopik, katetere dayalı bir sistemdir. Bu teknoloji, normal sinüs drenajını ve işlevlerini yeniden eski haline getirecek şekilde, bloke sinüs kanallarını açmak için kateter kullanmaktadır. Sinüs balonu şiştiğinde, sinüs kanalının bütünlüğünü korurken, kanal duvarlarını yavaşça yeniden yapılandırmakta ve genişletmektedir. 

Balloon SinuplastyTM sistemini kullanarak hekiminiz Sinüs Kılavuz kateter ile esnek Sinüs Kılavuz telini ulaşılması hedeflenen sinüse ulaşmak amacıyla burun deliklerinden yerleştirmektedir. Bunu takiben, Sinüs Kılavuz telinden içeri Sinüs Balon kateteri uzatılmaktadır.  Sinüs Balon Kateteri, bloke olmuş ostiumun karşısına yerleştirilip, yavaş bir şekilde şişirilmektedir. 

 

Balloon SinuplastyTM sistemi, açık sinüs kanalını bırakacak ve normal drenaj ve fonksiyonu yeniden oluşturacak şekilde çıkarılmaktadır. 

 

Balloon SinuplastyTM teknolojisini kullanmanın sağlayacağı faydalar

Güvenilir ve Etkili

Cerrahi alet kullanımı sırasında bir miktar risk ortaya çıkabilir. Klinik çalışmalar Balloon SinuplastyTM sisteminin sinüzit semptomlarının hafifletilmesinde güvenilir ve etkili bir yöntem olduğunu göstermiştir.

Minimal İnvazif

Söz konusu teknolojide, burun deliklerinden tamamen içeri giren küçük, yumuşak ve esnek aygıtlar kullanılmaktadır. Bu aygıtlar, bloke sinüs deliklerini yavaşça, çoğunlukla doku ya da kemiği çıkarmadan açmaktadır.

Kanamada Azalma

Çoğu durumda, söz konusu teknoloji kullanılırken, hiç bir doku ya da kemik çıkarılmadığından, bu prosedürle bağlantılı olarak kanamada azalma görülebilir. Bunun sonucunda, rahatsız edici nazal tampon ihtiyacı da ortadan kaldırılabilir.

İyileşme Süresinde Düzelme

Düzelme süresi, her hastada farklılık arz etmekte olup, çoğu insan 24 saat içinde normal faaliyetlerine dönebilmektedir.

Tedavi Seçeneklerini Sınırlandırmaz

Söz konusu teknoloji, endoskopik bir alet olup, diğer tıbbi tedavilerle ya da sinüs cerrahisi teknikleriyle birlikte kullanılabilir. Bu sebeple, hastalığınızın ilerlemesi halinde ilerdeki tedavi seçeneklerini de sınırlandırmamaktadır.

BALOON SİNOPLASTY ÜRÜNLERİ

Balloon Sinuplasty Sistemi

Endoskopik tekniklerden yararlanılarak, Balloon SinuplastyTM sistemi, kulak burun boğaz uzmanlarının sinüzitten muzdarip hastalarda görülen obstrükte sinüs ostiumlarını genişletmelerini sağlamaktadır. Sistem, dolambaçlı sinüs anatomisinin asgari travmayla seyir izlemesini sağlamak i&cced...


RELİEVA SOLO PRO SİNÜS BALON KATETERİ

Relieva Solo ProTM, Acclarent tarafından en son teknolojiler kullanılarak geliştirilmiş yeni nesil sinüs balon kateteridir. Balon kateter teknolojisindeki en son yeniliklerle üretilen Relieva Solo ProTM ileri aşamalar için daha yüksek ve tam bir performans sağlar.


RELİEVA STRATUS MİCROFLOW SPACER

Relieva StratusTM MicroFlow Spacer  direkt olarak etmoid komplekse nüfuz eder. Yüzlerce mikro gözenekli  reservuarıyla, paranazal sinüs hücrelerinin lokal olarak temizlenmesini sağlar.

                                 Relieva LumaTM Sinüs Aydınlatma Sistemi, ostiyal genleşmeyi sağlamak için geliştirilmiş ileri düzey bir sinüs uygulamasıdır. Relieva LumaTM Sinüs Aydınlatma Sistemi yeterli uzunluktadır ve hareketli bir fiberoptik aydınlatma ucuna sahiptir. Relieva LumaTM Sinüs Aydınlatma ...