Bize Ulaşmak İçin


+90 (216) 478 21 22
+90 (532) 417 17 75
info@estekbb.com
Soru&Cevap

SAÇ EKİMİ

Saç kaybına uğrayan kişi elinde orijinal saç köklerinin alınarak bölgedeki saçlarını yeniden kazandırılması işi saç ekimidir. Saç ekimi değişik yöntemlerle yapılabilmektedir. Alınacak kişinin orijinal kendi saç köklerinin dökülmeye karşı dirençli olan bölgeden alınmaktadır. Bu bölgede ense bölgesi olarak adlandırdığımız her iki kulağın arasına denk gelen bölgedir.

Buradan saç köklerinin alınması değişik tekniklerle olabilmektedir. Fut yöntemi daha önceden kullandığımız ancak günümüzde de bazı uygun hastalara uygulayabildiğimiz bir yöntemdir. Her iki kulak arasına bir saç şeridi şeklinde bir bölge alınır, saç kökleri tek tek ayıklanarak saç dökülmesinin olduğu bölüme tek tek yerleştirilir. Saç ekimi işleminde yapan kişinin kesinlikle ve kesinlikle doktor olması gerekir ve tercihen plastik cerrah tarafından yapılması önerilir.

Başarıyı sağlayan en önemli etken yapan doktorun planlamasıdır. Bu planlama da doktor tarafından saçların nereden alınıp nereye ne sıklıkla ve hangi açıyla ekileceği kararlaştırılır ve hastayla birlikte hastanın ön saç çizgisine karar verilir. Günümüz koşullarında sıklıkla görülebilen saç dökülmesi gerek ilaçla tedavi gerekse cerrahi olarak saç ekimiyle tamamıyla ve kökünden etkin olarak tedavi edilebilmektedir.